דיאטה, השוואת מרפאות דיאטה
צור קשר תפריטים גלריה חדשות מאמרים אודות דף הבית
דיאטה בליווי אישי
תזונה בהתאמה אישית
הצרת היקפים
טופס יצירת קשר
שם:
אי-מייל:
טלפון:
כתובת:
נושא הפניה:
26/08/2009
פורטל Dieteti משיקים אתר חדש
 הפורטל החדש שלנו יסייע לכם לקבל מספר הצעות מחיר ממרפאות דיאטה שונות. בנוסף תמצאו אצלנו בפורטל מידע רב על תחום הדיאטה, ההרזיה והתזונה.
דיאטה ים תיכונית
דיאטת תפוחים
דיאטת סאות´ ביץ´
דיאטת אורז
דיאטת לחם
דיאטת סקרסדייל
דיאטת כרוב
דיאטת אשכוליות
דיאטת סוג דם
דיאטת אטקינס
דיאטת פופקורן

דיאטה כולסטרול

כולסטרול הינו תרכובת אורגנית השוכנת בקרומי כלל תאי הגוף של כל בעלי החיים הקיימים. לכולסטרול חשיבות רבה בכל הנוגע לבניית קרומי התאים, ההורמונים ומיצי המרה, ולו שני מקורות אספקה העיקריים, חיצוני ופנימי, כאשר 70 אחוזים ממנו מיוצר על ידי תאי הכבד של הגוף עצמו ו-שלושים האחוזים הנותרים מקורם במזון.

אז מה בעצם רע בכולסטרול?
יש להבדיל בין מה שנהוג לכנות כ-"כולסטרול טוב" (HDL) וכ-"כולסטרול רע" (LDL), כאשר האחרון עלול לגרום לשקיעת הכולסטרול בדפנות העורקים ועל ידי כך להוביל להתפתחות מחלות לב וכלי דם ולטרשת עורקים. בין הגורמים המעלים את רמת הכולסטרול הינם הרגלי התזונה לקויים, עודף במשקל הגוף, חוסר קיום פעילות גופנית, סיכון תורשתי וגיל מבוגר. חשוב לציין, כי הורדה ברמת הכולסטרול בגוף הינה חיונית לאלה הסובלים מעודף כולסטרול ו/או מגורמי סיכון למחלות לב.

כיצד ניתן להוריד את רמת ה-LDL בגוף?
נקיטה בדיאטת כולסטרול מאפשרת הורדה בטוחה ויעילה לאורך זמן של רמת הכולסטרול בגוף ובתוך כך גם מאפשרת הורדה במשקל. זאת, כמובן, בשילוב נכון של תזונה נכונה ופעילות גופנית המותאמת לצרכיו של הסובל מעודף כולסטרול. דיאטת כולסטרול המאופיינת באכילה מינימלית של שומן רווי שמקורו בחי והפחתה ברכילת מזונות סוכריים, כמו גם הקפדה על אכילת מזונות העשירים בסיבים. כמובן שיש להיוועץ בדיאטנית טרם הפתיחה בדיאטת כולסטרול ובמהלכה, בכדי להבטיח התאמה מקסימלית למטופל תוך שמירה על בריאותו.

מפת אתר | צור קשר